Passzív, higroszabályozású szellőző rendszer

Passzív, higroszabályozású szellőző rendszer, nyílt égésterű gázüzemű tüzelőberendezés esetén.

Amennyiben nyílt égésterű kéményes gázkészüléke(az égés táplálásához a lakás levegőjét használó) van egy lakásban, az aktív, ventilátorral szerelt szellőző rendszereink nem építhetőek ki. Ugyanis az ehhez használt ventilátoraink  mindegyike olyan nagy vákuumot képes előállítani, ami a kéményből az égésterméket vissza tudja húzni. Ez nem azt jelenti, hogy büdös lesz a lakásban, hanem azt, hogy az ott lévőket közvetlen életveszély fenyegeti, amit a visszaáramló szénmonoxid okozhat. Ezért ilyen lakásokban a szellőző rendszereinknek csak a friss levegő ellátásáról gondoskodó elemeit építhetjük ki, az elszívást, gyakorlatilag a tüzelőberendezés kéménye fogja megoldani. Ezeknek a rendszereknek a kiépítését mindenképpen egy helyszíni felmérés kell, hogy megelőzze, és csak akkor lehet dönteni a rendszer minden eleméről, amikor a helyszíni bejáráson egyértelművé válik a rendszer kiépíthetősége. Nagyon fontos tudni, hogy ezeknek a passzív rendszereknek a hatékonyságát nagyban lehet növelni megfelelő légbevezetők alkalmazásával, azok szakszerű beépítésével, valamint a lakás adottságainak kihasználásával.

Viszont mivel így csak a légbevezetést tudjuk szabályozni és az elszívás mértékére és időpontjára nincsen semmilyen befolyásunk, ezért ezekre a rendszerekre nem tudunk pénzvisszafizetési garanciát vállalni.

Fontos tudni! Sok megrendelőnk kétségbe esik amikor ezt megtudja, és azt gondolja, hogy így nincs lehetősége megszabadulni a penésztől. Ez nem igaz. A pénzvisszafizetési garanciát azért nem vállalhatjuk ezekre a rendszerekre, mert nincsen a szellőző levegő teljes kontrollja a kezünkben. De attól a rendszer még működik!

A passzív rendszereink 90-95%-a teljesen megszüntetik a penészedést, pontosan úgy, ahogyan az aktív rendszereink teszik azt. Abban a néhány lakásban pedig ahol ez nem történik meg TELJESEN,  a levegő minősége akkor is összehasonlíthatatlanul jobb lesz, mint a rendszer kiépítése előtt, és a penészedés a lakás legnagyobb részén teljesen megszűnik. A probléma az szokott lenni, hogy marad egy-két kitüntetett pontja a lakásnak, ahol az elrendezés, vagy a lakás egyéb adottságai miatt marad egy-egy kisebb penészfolt vagy páralecsapódás. Ezért bátran merem állítani, hogy a passzív rendszereink is megoldást jelentenek a penészedés ellen, néhány esetben azonban nem tökéletes megoldást.

Ha Önnek nyílt égésterű kéményes gázkészüléke van a lakásában, és csak passzív rendszert építhetnénk ki, rendeljen meg egy helyszíni felmérést és meglátja, hogy a találkozásunkkor a helyszínen, a lehetőségek konkrét ismeretében, rengeteg olyan ötlet merül fel, amivel sikerülni fog leküzdenie a penészedést.

Ugyanakkor nagyon fontos tudnia, hogy egy passzív szellőző rendszer a már meglévő passzív elemek felhasználásával, bármikor aktívvá bővíthető!

Erre sor kerülhet, ha például a gázkazánt zárt égésterűre cserélik. Ugyanis a passzív rendszerhez beépített elemek, az aktív rendszernek is részét képezik. Sok olyan ügyfelünk van, aki először a penésztől akart megszabadulni, mondván a régi cirkó vagy kazán hibátlanul működik és kibír még pár évet, majd amikor lecserélésre került, akkor már zárt égésterű berendezésre cserélték, így hívtak bennünket, hogy utólag bővítsük aktívvá a szellőző rendszerüket.

Ha úgy gondolja, hogy Önnek is érdekes lehet egy passzív rendszer kiépítése, akkor kérem erre a gombra:

kattintva jöjjön át velem a következő oldalra és hívjon ki engem vagy valamelyik kollégámat egy helyszíni felmérésre, ahol biztosan ki tudjuk találni, mi lesz a legjobb megoldás.